İlham Əliyev Fransanın ATƏT-in Minsk qrupundakı həmsədrini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev ATƏT-in Minsk qrupunun Fransadan olan yeni həmsədri Stefan Viskontini qəbul edib.
ATƏT-in Minsk qrupunun yeni həmsədri Stefan Viskonti Fransa Prezidenti Fransua Ollandın salamlarını dövlətimizin başçısına çatdırdı. 15 il bundan əvvəl Azərbaycana səfər etdiyini vurğulayan Stefan Viskonti ötən dövr ərzində ölkəmizdə gedən sürətli inkişaf proseslərinin və əldə olunan nailiyyətlərin onda böyük təəssürat yaratdığını məmnunluqla qeyd etdi.
Prezident İlham Əliyev Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizama salınmasında Fransanın Minsk qrupunun həmsədri kimi bundan sonra da fəal iştirak edəcəyinə ümidvar olduğunu bildirdi. Münaqişənin artıq uzun illərdir ki, davam etdiyini vurğulayan dövlətimizin başçısı Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tezliklə öz həllini tapmasında ölkəmizin maraqlı olduğunu bir daha vurğuladı.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Prezident Fransua Ollandın salamlarına görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını Fransa Prezidentinə çatdırmağı xahiş etdi.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received French co-chair of the OSCE Minsk Group Stephane Visconti.
Stephane Visconti extended French President Francois Hollande`s greetings to the head of state. Saying that he paid a visit to Azerbaijan 15 years ago, Stephane Visconti said he is deeply impressed by rapid development processes taking place in the country and its accomplishments.
President Ilham Aliyev expressed his hope that as a co-chair of the OSCE Minsk Group France will continue playing an active role in the settlement of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict. The head of state underlined that the Nagorno-Karabakh conflict has run for many years, and reiterated Azerbaijan`s interest in finding a soonest possible solution to the dispute.
President Ilham Aliyev thanked for the greetings of the French President, and asked Stephane Visconti to extend his greetings to Francois Hollande.