İlham Əliyev ABŞ-ın yeni seçilmiş Prezidenti Donald Trampa telefonla zəng edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 17-də ABŞ-ın yeni seçilmiş Prezidenti Donald Trampa telefonla zəng edib.
Dövlətimizin başçısı Donald Trampı prezident seçkilərində qələbəsi münasibətilə təbrik edib, ona ali dövlətçilik fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikası ilə Amerika Birləşmiş Ştatları arasında ikitərəfli münasibətlərin müxtəlif sahələrdə, o cümlədən siyasi, iqtisadi, təhlükəsizlik, enerji təhlükəsizliyi və digər sahələrdə uğurla inkişaf etdiyini vurğulayaraq, əlaqələrimizin daha da möhkəmləndirilməsi üçün çox böyük potensialın mövcud olduğunu qeyd edib.
ABŞ-ın yeni seçilmiş Prezidenti Donald Tramp göstərilən diqqətə və təbrikə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirib. Donald Tramp qeyd edib ki, Prezident İlham Əliyev haqqında çox xoş sözlər eşidib və dövlətimizin başçısına fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
ABŞ-ın yeni seçilmiş Prezidenti Donald Tramp Prezident İlham Əliyevdən Azərbaycan xalqına salamlarını və ən xoş arzularını çatdırmağı xahiş edib.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev made a phone call to President-elect of the USA Donald Trump on November 17.
The head of state congratulated Donald Trump on his victory in the presidential election, and wished him success in his high state activity.
President Ilham Aliyev noted that bilateral relations between the Republic of Azerbaijan and the United States of America are developing successfully on various fronts, including political, economic, security, energy security and other areas, and stressed there is very big potential for strengthening the bilateral relations.
President-elect of the US Donald Trump thanked President Ilham Aliyev for attention and congratulations. Donald Trump noted that he heard very good words about President Ilham Aliyev, and wished the head of state success in his activities.
Donald Trump asked President Ilham Aliyev to extend his greetings and best wishes to the people of Azerbaijan.