İlham Əliyevin və Əfqanıstan Prezidenti Məhəmməd Əşrəf Qaninin görüşü olub
Brüsseldə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Əfqanıstan İslam Respublikasının Prezidenti Məhəmməd Əşrəf Qaninin görüşü olub.
Dövlətimizin başçısı Əfqanıstan Prezidenti Məhəmməd Əşrəf Qaninin ölkəmizə səfərlərini və indiyədək keçirdiyi görüşləri məmnunluqla xatırladı.
Prezident İlham Əliyev Bakıda Əfqanıstan üzrə Beynəlxalq Təmas Qrupunun toplantısının çox uğurla keçirildiyini və yaxşı müzakirələrin aparıldığını bildirdi.
Əfqanıstan Prezidenti Məhəmməd Əşrəf Qani dövlətimizin başçısına yenidən prezident seçilməsi münasibətilə bir daha təbriklərini çatdırdı.
Prezident İlham Əliyev təbrikə görə minnətdarlığını bildirdi.
Məhəmməd Əşrəf Qani Azərbaycanın Əfqanıstana müxtəlif sahələrdə göstərdiyi davamlı dəstəyə, həmçinin ölkəmizin Əfqanıstan üzrə Beynəlxalq Təmas Qrupunun toplantısına ev sahibliyi etdiyinə görə bir daha minnətdarlığını bildirdi.
Görüşdə ölkələrimiz arasında müxtəlif sahələrdə uğurlu əməkdaşlığın həyata keçirildiyi qeyd olundu, Azərbaycanın Əfqanıstana humanitar sahədə göstərdiyi dəstək xüsusi vurğulandı.
Söhbət zamanı regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı. Azərbaycanın Əfqanıstanda sülhün bərqərar edilməsi istiqamətində xüsusi rolu qeyd edildi.

Ilham Aliyev met with Afghan President Mohammad Ashraf Ghani in Brussels
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has met with President of the Islamic Republic of Afghanistan Mohammad Ashraf Ghani in Brussels.
The head of state recalled visits of President Mohammad Ashraf Ghani to Azerbaijan and their previous meetings.
President Ilham Aliyev said the meeting of the International Contact Group on Afghanistan was successfully held in Baku, featuring good discussions.
Afghan President Mohammad Ashraf Ghani once again congratulated the head of state on his re-election as president.
President Ilham Aliyev thanked for the congratulations.
Mohammad Ashraf Ghani once again thanked for Azerbaijan`s continued support for Afghanistan in a variety of fields as well as for hosting the meeting of the International Contact Group on Afghanistan.
The successful cooperation between the two countries in various areas was stressed, Azerbaijan`s support for Afghanistan in the humanitarian sphere was hailed at the meeting.
The sides exchanged views over the regional issues. Azerbaijan`s role in establishing peace in Afghanistan was emphasized.