İlham Əliyev Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri Binəli Yıldırımla görüşüb.
Dövlətimizin başçısı Azərbaycan parlamentinin yaradılmasının 100 illiyi münasibətilə keçirilən təntənəli iclasda iştirakına görə Binəli Yıldırıma təşəkkürünü bildirdi. Binəli Yıldırımın parlament sədri kimi də ilk rəsmi səfərini Azərbaycana etməsinin önəmini qeyd edən Prezident İlham Əliyev onun yenidən ölkəmizə səfərindən məmnunluğunu bildirdi.
Görüşdə Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın bu yaxınlarda Azərbaycana səfəri xatırlandı və Bakının işğaldan azad edilməsinin 100 illiyi münasibətilə keçirilən möhtəşəm parad ölkələrimiz arasında dostluğun və qardaşlığın parlaq nümunəsi kimi dəyərləndirildi.
Söhbət zamanı Azərbaycan ilə Türkiyə arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bütün istiqamətlərdə, o cümlədən parlamentlərarası əməkdaşlıq sahəsində uğurla inkişaf etdiyi bildirildi, əlaqələrimizin bundan sonra da möhkəmlənəcəyinə və genişlənəcəyinə əminlik ifadə olundu.

Ilham Aliyev met with Speaker of Grand National Assembly of Turkey
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has met with Speaker of the Grand National Assembly of Turkey Binali Yildirim.
The head of state thanked Binali Yildirim for attending a solemn meeting marking the 100th anniversary of the Azerbaijani parliament.
President Ilham Aliyev noted the importance of Binali Yildirim’s first official trip as Speaker of the Grand National Assembly of Turkey to Azerbaijan, hailing the fact that Binali Yildirim is visiting the country again.
The sides recalled Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s recent visit to Azerbaijan. They described the grandiose parade marking the centenary of liberation of Baku as a brilliant example of friendship and brotherhood between the two countries.
The successful development of Azerbaijan-Turkey friendly and brotherly relations in all areas, including interparliamentary cooperation was underlined during the meeting. They expressed their confidence that bilateral relations between the two countries will continue strengthening and expanding.