Azərbaycan-Belarus sənədləri imzalanıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Belarus Respublikasının Prezidenti Aleksandr Lukaşenkonun iştirakı ilə Azərbaycan-Belarus sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin və Belarus Respublikası Prezidentinin Birgə Bəyanatını Prezident İlham Əliyev və Prezident Aleksandr Lukaşenko imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi ilə Belarus Respublikasının Əmək və Sosial Müdafiə Nazirliyi arasında sosial-əmək sahəsində əməkdaşlıq məsələləri üzrə Anlaşma Memorandumu”nu Azərbaycanın əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev və Belarusun əmək və sosial müdafiə naziri İrina Kosteviç imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi ilə Belarus Respublikasının Rabitə və İnformasiya Nazirliyi arasında rabitə və informasiya-kommunikasiya texnologiyaları sahəsində əməkdaşlıq haqqında Niyyət Protokolu”nu Azərbaycanın nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Ramin Quluzadə və Belarusun rabitə və informasiya naziri Konstantin Şulqan imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi və Belarus Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi arasında 17 oktyabr 2006-cı il tarixində Minsk şəhərində imzalanmış əməkdaşlıq haqqında Sazişin həyata keçirilməsinə dair 2019-2021-ci illər üzrə Kompleks Tədbirlər Planı”nı Azərbaycanın fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərov və Belarusun fövqəladə hallar naziri Vladimir Vaşenko imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi və Belarus Respublikasının Dövlət Hərbi-Sənaye Komitəsi arasında hava hücumundan müdafiə silah və texnikasının təchiz olunması sahəsində ikitərəfli qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi haqqında Anlaşma Memorandumu”nu Azərbaycanın müdafiə naziri Zakir Həsənov və Belarusun Dövlət Hərbi-Sənaye Komitəsinin sədri Roman Qolovçenko imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi ilə Belarus Respublikası Kənd Təsərrüfatı və Ərzaq Nazirliyi arasında kənd təsərrüfatı və ərzaq sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş”i Azərbaycanın kənd təsərrüfatı naziri İnam Kərimov və Belarusun kənd təsərrüfatı nazirinin müavini Vladimir Qrakun imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi ilə Belarus Respublikası Məhkəmə Ekspertizası Dövlət Komitəsi arasında məhkəmə-ekspertiza fəaliyyəti sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş”i Azərbaycanın Belarusdakı səfiri Lətif Qəndilov və Belarusun Məhkəmə Ekspertizası Dövlət Komitəsinin sədri Andrey Şved imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğu və Belarus Respublikasının Baş Prokurorluğu arasında əməkdaşlıq haqqında Saziş”i Azərbaycanın baş prokuroru Zakir Qaralov və Belarusun baş prokuroru Aleksandr Konyuk imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Belarus Respublikası Hökuməti arasında miqrasiya sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş”i Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov və Belarusun daxili işlər naziri İqor Şuneviç imzaladılar.

Azerbaijan, Belarus signed bilateral documents
Ceremony of signing Azerbaijan-Belarus documents has been held with participation of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Belarus Alexander Lukashenko.
President Ilham Aliyev and President Alexander Lukashenko signed “The Joint Declaration of the President of the Republic of Azerbaijan and the President of the Republic of Belarus”.
Azerbaijan`s Minister of Labour and Social Protection of Population Sahil Babayev and Belarus Minister of Labor and Social Protection Irina Kostevich signed “The Memorandum of Understanding on Cooperation between the Ministry of Labour and Social Protection of Population of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Labour and Social Protection of the Republic of Belarus in the field of social and labor affairs".
Azerbaijan`s Minister of Transport, Communications and High Technologies Ramin Guluzade and Belarus Minister of Communications and Informatization Konstantin Shulgan signed “The Protocol of Intent on Cooperation between the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Communications and Informatization of the Republic of Belarus in the fields of communication and information and communication technologies”.
Azerbaijan`s Minister of Emergency Situations Kamaladdin Heydarov and Belarus Minister of Emergency Situations Vladimir Vashchenko signed “The Comprehensive Plan of Action for 2019-2021 for the implementation of the Cooperation Agreement signed between the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Belarus on October 17, 2006, in the city of Minsk”.
Azerbaijan`s Minister of Defense Zakir Hasanov and Chairman of the State Military Industrial Committee of Belarus Roman Golovchenko signed “The Memorandum of Understanding on the development of mutually beneficial cooperation between the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan and the State Military Industrial Committee of the Republic of Belarus in the field of supply of air defense weapons and equipment”.
Azerbaijan`s Minister of Agriculture Inam Karimov and Belarus Deputy Minister of Agriculture and Food Vladimir Grakun signed “The Agreement on Cooperation between the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Agriculture and Food of the Republic of Belarus in the fields of agriculture and food”.
Azerbaijan`s Ambassador to Belarus Latif Gandilov and Chairman of the State Forensic Examination Committee of Belarus Andrei Shved signed “The Agreement on Cooperation between the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan and the State Forensic Examination Committee of the Republic of Belarus in the field of the forensic expertise”.
Azerbaijan`s Prosecutor General Zakir Garalov and Belarus Prosecutor General Alexander Konyuk signed “The Agreement on Cooperation between the Prosecutor General`s Office of the Republic of Azerbaijan and the Prosecutor General`s Office of the Republic of Belarus”.
Azerbaijan`s Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov and Belarus Minister of Internal Affairs Igor Shunevich signed “The Agreement on Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Belarus in the field of migration”.