İlham Əliyev BMT İnkişaf Proqramının nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 13-də BMT İnkişaf Proqramının rəhbərinin müavini, Avropa və MDB üzrə Regional Bürosunun direktoru xanım Miryana Eqqerin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Dövlətimizin başçısı BMT İnkişaf Proqramının ölkəmizdə iyirmi ildən artıq bir dövrdə uğurla fəaliyyət göstərdiyini qeyd edərək, xüsusilə Azərbaycanın müstəqilliyinin ilk illərində bu Proqramın və BMT-nin digər ixtisaslaşmış təsisatlarının ölkəmizə dəstəyinin yüksək qiymətləndirildiyini vurğuladı.
Xanım Miryana Eqqer Azərbaycanın yüksək göstəricili orta gəlirli ölkələr sırasında olduğunu qeyd edərək BMT İnkişaf Proqramının Azərbaycanla əməkdaşlıqdan məmnun olduğunu bildirdi. O, BMT İnkişaf Proqramının iqtisadi şaxələndirmə, xırda və orta sahibkarlığın inkişafı və Azərbaycan üçün prioritet olan digər sahələrdə ölkəmizlə uzunmüddətli tərəfdaşlığa hazır olduğunu dedi.
Görüşdə ölkəmizin beynəlxalq humanitar layihələrə verdiyi töhfənin əhəmiyyəti qeyd olundu, bu sahədə Azərbaycan və BMT İnkişaf Proqramı arasında əməkdaşlıq məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received a delegation led by Assistant Secretary-General of the United Nations, Assistant Administrator of the United Nations Development Programme (UNDP) and Director of the UNDP Regional Bureau for Europe and the Commonwealth of Independent States Mirjana Egger.
The head of state hailed the UNDP’s successful activity in Azerbaijan, which spans more than twenty years. President Ilham Aliyev emphasized the UNDP`s and other UN institutions’ support for Azerbaijan in the first years of the country’s independence.
Mirjana Egger described Azerbaijan as an upper middle-income country, hailing the UNDP’s cooperation with Azerbaijan. She expressed the UNDP’s readiness for long-term partnership with Azerbaijan in the field of economic diversification, development of small and medium entrepreneurship, and other priority areas for the country.
The importance of Azerbaijan’s contribution to the international humanitarian projects was hailed, the issues of cooperation between Azerbaijan and the UNDP in this field were discussed at the meeting.