İlham Əliyev ATƏT Parlament Assambleyasının prezidentini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyunun 11-də ATƏT Parlament Assambleyasının prezidenti Georgi Tseretelini qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycanda iqtisadi inkişafın sabitliyə xidmət etdiyi vurğulandı, Bakıda mühüm beynəlxalq təbirlərin keçirilməsinin təkcə Azərbaycan üçün deyil, ümumilikdə region üçün önəm daşıdığı bildirildi.
Söhbət zamanı Azərbaycan-ATƏT Parlament Assambleyası əlaqələri, Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli, əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received president of the OSCE Parliamentary Assembly George Tsereteli.
They emphasized that the economic development in Azerbaijan contributes to stability, underlining that Baku’s hosting major international events is of vital importance not only for Azerbaijan but also for the entire region.
The sides also exchanged views on the issues relating to the Azerbaijan-OSCE Parliamentary Assembly relations, settlement of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, and cooperation prospects.