Brüsseldə İlham Əliyev ilə Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti arasında görüş olub
Dekabrın 14-də Brüsseldə işgüzar səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ilə Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel arasında görüş olub.
Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel dövlətimizin başçısı İlham Əliyevi qarşıladı.
Sonra birgə foto çəkdirildi.
Görüşdə Avropa İttifaqı ilə Azərbaycan arasında əlaqələrin uğurla inkişaf etdiyi qeyd olundu. Şarl Mişelin Azərbaycan Respublikasına səfəri xatırlandı. Avropa İttifaqının Ermənistanla Azərbaycan arasında münasibətlərin normallaşdırılması istiqamətində dəstəyi vurğulandı. Prezident İlham Əliyev bu məsələlərə verdiyi töhfəyə görə Şarl Mişelə təşəkkürünü bildirdi.
Eyni zamanda, bu gün Avropa İttifaqı, Azərbaycan və Ermənistan arasında keçiriləcək üçtərəfli görüşə dair fikir mübadiləsi aparıldı.
Söhbət zamanı, həmçinin Ermənistan-Azərbaycan sərhədinin delimitasiyası və demarkasiyası ilə bağlı məsələlər müzakirə olundu. Eyni zamanda, kommunikasiyaların açılması, humanitar xarakterli məsələlər və digər mövzular ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

Ilham Aliyev and President of European Council met in Brussels
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, who is on a working visit to Brussels, and President of the European Council Charles Michel has met.
President of the European Council Charles Michel welcomed President Ilham Aliyev.
They then posed for photographs.
The sides hailed the successful development of relations between the European Union and Azerbaijan. They recalled Charles Michel's visit to the Republic of Azerbaijan. The EU's support for the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan was pointed out at the meeting.
President Ilham Aliyev thanked Charles Michel for his contribution to these issues.
They also exchanged views on the trilateral meeting to be held today between the European Union, Azerbaijan and Armenia.
The sides also discussed the issues related to the delimitation and demarcation of the Armenia-Azerbaijan border. They held a broad exchange of views on the opening of communications, humanitarian issues and other topics.