İlham Əliyevin Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə görüşü olub
Noyabrın 28-də Aşqabadda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə görüşü olub.
Görüşdə iki ölkə arasındakı dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin strateji müttəfiqlik xarakteri daşıdığı bir daha qeyd edildi.
Söhbət zamanı İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı çərçivəsində aparılan müzakirələrə toxunuldu, ötən dövr ərzində Türkiyənin təşkilata sədrliyi yüksək qiymətləndirildi.
Eyni zamanda, ölkələrimiz arasında müxtəlif sahələrdə əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi, həmçinin postmünaqişə dövründə Cənubi Qafqazda gedən proseslər və mövcud vəziyyət barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparıldı.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has met with President of the Republic of Turkey Recep Tayyip Erdogan in Ashgabat.
They reiterated that the friendly and brotherly relations between the two countries are of the nature of a strategic alliance.
During the conversation, the sides touched upon the discussions held within the Economic Cooperation Organization and praised Turkey's chairmanship in the organization over the past period.
The sides also exchanged views on the further development of relations between the two countries in various fields, as well as the ongoing processes and the current situation in the South Caucasus in the post-conflict period.