Krakov görüşünün nəticələri barədə KİV-in sorğusuna cavab olaraq Xarici İşlər Naziri Elmar Məmmədyarov bildirib:
Krakovda Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli üzrə danışıqlar 6 saatda yaxın davam etdi. İlk əvvəl mən ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri və ATƏT-in Fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi ilə görüşdüm. Sonra ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin və fəaliyyətdə olan sədrin şəxsi nümayəndəsinin iştirakı ilə Ermənistanın xarici işlər naziri Edvard Nalbəndyan ilə görüşdük. Bunun ardınca Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri səviyyəsində təkbətək görüş oldu. Təkbətək görüş başa çatdıqdan sonra mən yenidən ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri və ATƏT-in Fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi ilə görüşdüm.
Görüş əsnasında həmsədrlər tərəfindən münaqişənin həlli ilə əlaqədar bir sıra kreativ fikirlər irəli sürülüb. Bu ideyalar əsasında müzakirələr davam etdirmək məqsədilə həmsədrlər fevralın əvvəlində regiona səfər edəcəklər. Prinsip etibarilə görüşlər pozitiv şəkildə keçdi. Ümumi yanaşma ondan ibarətdir ki, münaqişənin həllində irəliləyiş əldə etmək və regionda sülh və sabitliyi təmin etmək üçün daha intensiv, substantiv və məntiqli danışıqlar davam etdirilməlidir.

In response to the inquiries of media about the results of Krakow meeting Foreign Minister Elmar Mammadyarov stated:
In Krakow the negotiations on resolution of Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict lasted about six hours. Initially, I had a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs and Personal Representative of OSCE Chairperson-in-Office. Afterwards with the participation of Co-Chairs and Personal Representative of OSCE Chairperson-in-Office I met with the Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian. Following this Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia had tête-à-tête meeting. After tête-à-tête meeting I again met with the OSCE Minsk Group Co-chairs and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
During the meeting, the co-chairs proposed a number of creative ideas about the resolution of conflict. The Co-Chairs will visit the region in early February to continue discussions on these ideas. In principle, the meetings were held in a positive way. The general approach is that more intensive, substantial and logical negotiations should be continued in order to achieve progress in the conflict settlement and to ensure peace and stability in the region.